Viskas apie greitpuodį arba kaip išsirinkti tinkamą greitpuodį?

Šį puodą sugalvojo prancūzų fizikas Denis Papen dar 1679 m., tada nebuvo toks, koks dabar. Iš pradžių puodas buvo uždarytas hermetiškai, todėl buvo pakankamai pavojingas, be to, maisto reikdavo laukti kelias valandas, nes turėdavo nukristi spaudimas puodo viduje. Šių laikų greitpuodžio dangtyje yra vožtuvas (ar keli vožtuvai), kurio pagalba reguliuojamas spaudimas puodo viduje, baigus virti maistui, garus galima greitai išleisti.


Kuo skiriasi greitpuodis nuo paprasto puodo?

  • Vienas iš pagrindinių greitpuodžio privalumų – tai greitesnis maisto pagaminimas. Kuomet vanduo užverda, dėl itin hermetiško dangčio susikaupę garai neturi kur pasišalinti, todėl sukuria virš slėgį. Įprastomis sąlygomis vandenį įkaitinti galima iki 100°С. Greitpuodyje temperatūra pakyla aukščiau virimo temperatūros ir maistas pagaminamas greičiau.  
  • Taupomas laikas ir energija (elektra, dujos), kadangi maistas pagaminamas net 3-5 kartus greičiau, nei įprastame puode. Taip pat nereikia prieš tai atšildyti užšaldytų maisto produktų, nes atšildymas ir gaminimas vyksta tuo pačiu metu (na, beveik tuo pačiu).
  • Maistas išsaugo daugiau naudingų medžiagų, nepraranda natūralios spalvos ir pasižymi aukštomis skonio savybėmis.

Renkantis greitpuodį, būtina atkreipti dėmesį į keletą faktorių:

  • medžiagą, iš kurios pagamintas greitpuodis;
  • sandarumą užtikrinančio žiedo medžiagą ir kokybę;
  • greitpuodžio dangčio vožtuvo konstrukciją ir puodo atidarymo bei uždarymo mechanizmą;
  • greitpuodžio modelį;
  • greitpuodžio konstrukciją ir dizainą, taip pat į papildomus priedėlius

Greitpuodžiai iš aliuminio patvarūs, ilgalaikiai, pigesni už greitpuodžius iš nerūdijančio plieno, tačiau turi šiokių tokių trūkumų: greitai praranda savo prekinę išvaizdą; puodo vidinės sienelės apsitraukia pilkomis apnašomis.

Greitpuodžiai iš nerūdijančio plieno kainuoja brangiau, tačiau turi daugybę privalumų. Juose geriau išsilaiko gaminamų produktų maistinės ir skonio savybės, jie nesioksiduoja. Greitpuodžiai iš nerūdijančio plieno turi šilumos paskirstymo sluoksnį, kuris užtikrina tolygų kaitimo procesą ir neleidžia maistui prisvilti.

Pristatome du populiariausius nerūdijančio plieno greitpuodžio modelius:

  • Užspaudžiamas greitpuodis.

  • Užsukamas greitpuodis.

Greitpuodžio sandarinimo žiedai gaminami iš gumos ir silikono. Sandarinimo žiedas iš silikono ne tik praktiškesnis, bet ir ilgaamžiškesnis, neturi nemalonaus kvapo. Greitpuodžio sandarumą užtikrina būtent šis žiedas, todėl būtina atkreipti dėmesį, iš kokios medžiagos jis pagamintas.

Garo išleidimo vožtuvas – svarbi greitpuodžio konstrukcinė detalė. Jo paskirtis –spaudimo sumažinimas greitpuodžio viduje, kuomet maisto gaminimas eina į pabaigą ir norima atidaryti greitpuodį. Vožtuvo konstrukcija turi būti tokia, kad garas išeitų į šonus, o ne į viršų. Priešingu atveju galima nusideginti. Greitpuodžio atidarymo bei uždarymo mechanizmas taip pat turi būti patogus. Idealiausiu atveju greitpuodyje turėtų būti ir apsauginė funkcija, neleidžianti atidaryti puodo tol, kol spaudimas jo viduje nesumažėja iki reikiamo lygio.

Kokį greitpuodį rinktis: mechaninį ar elektrinį?

  • Mechaniniai greitpuodžiai – tai įprasti, ant viryklės pastatomi puodai. Šiuolaikiniuose mechaniniuose greitpuodžiuose būna įrengtas papildomas garo padavimo indikatorius, dangčio užblokavimo-atblokavimo sistema, o taip pat garo reguliavimo vožtuvas, kuris svarbus ruošiant skirtingus patiekalus.

  • Elektriniai greitpuodžiai labiau modernizuoti. Maisto ruošimo procesas automatizuotas: tereikia iš pateikto meniu išsirinkti norimą patiekalą ir paspausti mygtuką. Visas tolimesnis maisto ruošimo procesas vyks be jūsų dalyvavimo. Yra modelių ir su dvejomis maisto ruošimo talpomis. Tokiame greitpuodyje galima paruošti iš karto du patiekalus. Elektriniai greitpuodžiai taip pat turi pašildymo ir maisto ruošimo sustabdymo režimus. Elektriniame greitpuodyje maistą galima ruošti garuose, paprastai į tokį rinkinį papildomai įeina specialus indas su sieteliu. Elektrinio greitpuodžio vidinės sienelės gali būti iš aliuminio ar nerūdijančio plieno, padengtos tefloniniu ar keramikiniu paviršiumi.  

Naujiena!

King Hoff greitpuodis su užspaudžiama rankena iš viršaus. Gamindami su šiuo greitpuodžiu sutaupysite net 70 proc. savo laiko ir 50 proc. elektros energijos gamindami savo mėgstamus patiekalus! Visoms sumanioms ir praktiškoms šeimininkėms šiandien siūlome įsigyti  greitpuodį King Hoff. Tai naujausia greitpuodžio technologija saugiam, taupiam ir išmaniam naudojimui. Nesižvalgykite į praeitį, pristatome kokybės ir kainos santykį atitinkantį produktą.

Svarbu!!!

Naudodami mechaninį greitpuodį būtinai laikykitės šių saugos taisyklių:

1. Atsargiai elkitės naudodami puodą, jei šalia yra vaikų.

2. Nedėkite puodo į karštą orkaitę.

3. Atsargiai kelkite puodą, jei jame yra daug karšto skysčio.

4. Nenaudokite puodo ne pagal paskirtį.

5. Šiame prietaise naudojamas aukštas slėgis. Netinkamai naudodami puodą galite nusideginti. Prieš naudodami įsitikinkite, kad puodas uždarytas teisingai. Skaitykite naudojimo instrukcijas.

6. Nepilkite į puodą daugiau nei 2/3 puodo talpos. Jeigu gaminsite maistą, kurio tūris verdant didėja, pvz. ryžius ar ankštinius augalus, nepilkite daugiau nei 1/3 puodo tūrio. Skaitykite maisto gaminimo instrukciją.

7. Puode neruoškite: obuolienės, mėlynių uogienės, miežinių kruopų, avižinių kruopų ar kitų grūdų košių, o taip pat žirnių, lakštinių ar paprastųjų makaronų, spageti, rabarbarų. Šie produktai virdami putoja ir gali užkimšti apsauginius vožtuvus.

8. Prieš gamindami visada įsitikinkite, kad apsauginiai vožtuvai neužsikimšę.

9. Neatidarykite greitpuodžio kol puodas neatvėso ir nesumažėjo slėgis puodo viduje. Skaitykite naudojimo instrukciją.

10. Puodo dangtį atidarysite saugiai, jei nukreipsite nuo savęs.

11. Patikrinkite ar puodo rankenos gerai pritvirtintos ir tinkamai nustatytos.

12. Nevirkite puode vien tik aliejaus.

13. Niekada nekeiskite originalių puodo dalių. Tai gali pakenkti deramam puodo saugos elementų veikimui. Jeigu kuri nors iš dalių neatitinka instrukcijoje pateikto aprašymo, nuneškite puodą į techninės priežiūros centrą, kad patikrintų. Visada naudokite tik originalias atsargines dalis.

14. Nelieskite karštų puodo paviršių. Naudokite rankenas.

Jei turite papildomų klausimų, nesidrovėkite, rašykite mums el. paštu info@piguperku.lt ir mūsų vadybininkai  jums atsakys į laišką per 24 valandas arba skambinkite telefonu +370 666 83 888 darbo valandomis ir Jus aptarnaus mūsų vadybininkai.

Smagaus gaminimo! :)